5 mitów na temat paznokci – musisz je znać!

hand-302802_960_720

Rozmawiacie z przyjaciółkami na temat paznokci i nagle jedna mówi jakieś kontrowersyjne zdanie. Trudno jest Wam ocenić, czy jest prawdziwe, czy nie. Ty od dziś będziesz wiedziała!

Mity w sprawach urodowych to codzienność. Wciąż powtarzane stają się w głowach wielu kobiet prawdami niemalże objawionymi. Jednak czy powinno tak być? Czy każda informacja, która słyszymy, jest prawdziwa i zasługuje na przekazywanie dalej? Nie!

Dziś zastanowimy się, które z tych pięciu stwierdzeń są prawdziwe, a o których warto jak najszybciej zapomnieć.

Zaczynamy!

Paznokcie najzdrowiej jest skracać obcinarkami – FAŁSZ!

Używanie specjalnych nożyczek do paznokci nie jest wcale najzdrowszą formą ich obcinania. Możemy bowiem narazić je na rozwarstwianie się, pękanie, schodzenie ich płytki. Znacznie bardziej korzystną dla nas opcją będzie używanie pilniczków dopasowanych do rodzaju i twardości naszych paznokci. Najlepiej byłoby, aby pilnik taki wykonany był z papieru. Jednak nie u każdej z nas się taki sprawdzi – może być on bowiem zbyt miękki.

Żeby wysuszyć lakier na paznokciach, trzeba na nie dmuchać – FAŁSZ!

Ten mit utwardziły liczne amerykańskie komedie i seriale, w których to kobiety po pomalowaniu paznokci dmuchają na nie, by te szybciej wyschły. W rzeczywistości jednak działa to zupełnie na odwrót. Dmuchając na paznokcie, sprawiamy, że lakier mięknie, a nie twardnieje.

Regularne obcinanie paznokci sprawi, że urosną one szybciej – FAŁSZ!

Niestety, nie jest to prawda. Mit ten kultywowany jest ze względu na jego dużą popularność w kontekście włosów. Jednak tam również się on nie sprawdza. Na szybkość wzrostu paznokcia maja wpływ głównie sprawy genetyczne.

Sokiem z cytryny możemy polepszyć kolor paznokcia – PRAWDA!

Sok z cytryny ma właściwości, które mogą nam pomóc w pozbyciu się przebarwień na płytce paznokcia. Głównie chodzi o przebarwienia w odcieniach żółci, z którymi sok może sobie stopniowo poradzić. Wystarczy posmarować nim płytkę.

Malowanie paznokci chroni je – PRAWDA!

Niektórym trudno w to uwierzyć, ale lakiery do paznokci wcale nie wpływają źle na nasze paznokcie. Wręcz przeciwnie – chronią je przed wpływem czynników zewnętrznych i przed pękaniem. Stanowi on coś w rodzaju ochronnej otoczki i twardego pancerza, który zabezpiecza płytkę. Na złą kondycje paznokci mają jednak wpływ zmywacze.