Co szkodzi naszym rzęsom i jak się przed tym bronić?

co-szkodzi-naszym-rzesom-i-jak-sie-przed-tym-bronic-2

Zagrożenia dla rzęs możemy spotkać wszędzie. Mając jednak na względzie fakt, że to właśnie rzęsy stanowią naturalną ochronę naszych oczu, musimy pamiętać o dbaniu o nie i ograniczaniu niebezpieczeństw na nie czyhających. Jak jednak to zrobić?

Naturalną reakcją obronną każdego człowieka jest mruganie. Dodatkowo rzęsy chronią nasze gałki oczne przed pyłami, silnym wiatrem czy wodą. Trudno sobie wyobrazić, że mogłoby nam zabraknąć tak dobrej obrony przed czynnikami zewnętrznymi. A jednak wypadające rzęsy mogą spotkać każdego z nas. Co możemy zrobić, by temu zapobiec?

Warto jest postawić głównie na dwie sprawy: odżywianie i zapobieganie. Na czym polegają?

 

Odżywianie – sprawiamy, żeby rzęsy były silne i nawilżone

 

Głównym czynnikiem, który wpływa niekorzystnie na stan naszych rzęs, jest wiatr. Jego działanie opiera się przede wszystkim na wysuszaniu włosków, przez co stają się słabsze i szybciej wypadają. Dlatego właśnie powinnyśmy szczególnie mocno zadbać o nawilżenie rzęs i ich odżywienie. Idealnymi do tego mogą okazać się odżywki dostępne w dobrych sklepach z kosmetykami do rzęs.

co-szkodzi-naszym-rzesom-i-jak-sie-przed-tym-bronic-3
źródło: www.amazinglashes.pl

Szczególnie polecane są preparaty tworzone na bazie naturalnych produktów – różnego rodzaju fillery, sera oraz bomby witaminowe. Dzięki nim w sposób nieinwazyjny i całkowicie organiczny możemy dostarczyć naszym rzęsom minerałów i wartości odżywczych, dzięki czemu wspomożemy ich żywotność, gęstość i długość, a co za tym idzie sprawimy, że będą ładniej się prezentowały i lepiej pełniły funkcję ochronną dla oczu.

 

Zapobieganie – staramy się nie narażać rzęs na działanie czynników zewnętrznych

 

Dzięki skutecznemu zapobieganiu niszczeniu naszych rzęs przez czynniki zewnętrzne, możemy być pewne, że dłużej będą „żyły”, a ich kondycja będzie znacznie lepsza niż dotychczas. Na czym polega zapobieganie? Krótko mówiąc – na tym, by unikać sytuacji, które zagrażają rzęsom, lub je minimalizować.

Jak już wiemy, głównym niebezpieczeństwem jest wysuszający wiatr. Oprócz niego możemy wymienić jeszcze kilka zagrożeń. Zaliczyć do nich możemy między innymi: szybkie i gwałtowne zmiany temperatury (np. podczas wychodzenia z gorącego pomieszczenia na dwór zimą), czy branie różnych leków (np. na tarczycę). O ile z leków nie jesteśmy w stanie zrezygnować, o tyle nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy podczas dużych wiatrów zakładały okulary, albo przyzwyczajały stopniowo nasze rzęsy do zmiany temperatury.