CZY USTA MOŻNA POWIĘKSZYĆ JEDYNIE OPERACYJNIE?

Z każdym dniem coraz bardziej popularne staje się upiększanie swojej urody. Dzięki współczesnym osiągnięciom mamy możliwość dokonania tego w sposób w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Zawdzięczamy to medycynie estetycznej, która pozwala na takie zabiegi, jak redukcja tkanki tłuszczowej, usunięcie zmarszczek, zwalczanie wypadania włosów, czy powiększanie ust. To ostatnie dedykowane jest płci pięknej i panuje powszechne przekonanie, że można zrobić to tylko i wyłącznie poprzez operację, ale czy jest to do końca prawda?

Nie tylko operacja

Powiększanie ust polega przede wszystkim na poprawie ich kształtu, ujędrnieniu i usunięciu oznak starzenia. Dzisiaj jędrne usta są atrybutem piękna i często kobiety, które takowe posiadają, są w oczach wielu mężczyzn uznawane za atrakcyjne. Z tego powodu wynika między innymi popularność owego zabiegu. Wraz z upływem czasu następuje starzenie się organizmu człowieka, a co za tym idzie, usta stają się wąskie i płaskie zanika czerwień wargowa. Chcąc zachować młodzieńczy wygląd, panie decydują się przeprowadzić taki zabieg na własnym ciele.

Wbrew powszechnie panującej opinii przeprowadzenie tego operacyjnie nie jest jedynym rozwiązaniem. Innymi sposobami są modelowanie za pomocą wstrzyknięcia preparatu kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości oraz powiększanie ust za pomocą przeszczepu autogennego tkanki tłuszczowej pobranej z przedniej powierzchni brzucha.

Dostępne możliwości

Jeśli zdecydujemy się na powiększenie ust z zastosowaniem kwasu, nie ma żadnych powodów do obaw, gdyż jest on całkowicie bezpieczny i nie zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Mało kto wie, że oprócz tego, że jest preparatem stosowanym do modelowania ust, występuje też jako naturalna substancja znajdująca się w naszym organizmie. Pomimo swojej nieszkodliwości kwas hialuronowy jest substancją, która stosunkowo szybko ulega rozpadowi. W związku z tym oznacza to konieczność ponownego zaaplikowania, jeśli chcemy, by efekt był stały. Na trwałość ma wpływ szereg różnych czynników jak wiek, kondycja skóry czy stan zdrowia. Spore znaczenie ma również nasz tryb i styl życia.

W przypadku wstrzyknięcia autogennego tłuszczu pobranego z przedniej ściany brzucha z okolicy pępka będziemy zobligowani do przeprowadzenia podstawowych badań mających na celu wykrycie, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do dokonania zabiegu. Jest to mały zabieg chirurgiczny, ale po nim następuje obrzęk ust przez okres około 10 dni.

Podsumowanie

Operacyjne powiększanie ust nie jest jedyną możliwością dokonania takiego zabiegu. Istnieją również inne opcje, takie jak wstrzyknięcia preparatu kwasu hialuronowego czy przeszczep autogenny tkanki tłuszczowej. Niezależnie od tego, na jaką procedurę się zdecydujemy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jak wygląda każda z nich, a także dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeszkód i ograniczeń. W grę wchodzi poprawa urody, ale trzeba pamiętać przede wszystkim o naszym zdrowiu.

Zabieg powiększania ust i wiele innych możesz przeprowadzić w Sopockiej Fabryce Urody niedaleko Gdańska http://sopockafabrykaurody.pl/powiekszanie-ust-gdansk/