Impreza integracyjna dla firm- sposób na to, by lepiej poznać wszystkich pracowników

Impreza integracyjna dla firm- sposób na to, by lepiej poznać wszystkich pracowników

Integracja wewnątrz zespołu pracowniczego to bardzo ważna kwestia. Po pierwsze dlatego, że wpływa ona na wydajność całego kolektywu. Po drugie, bo dzięki niej wszyscy pracownicy danej firmy czują się dobrze w swoim towarzystwie.

Po co są imprezy integracyjne dla firm?

Jak sama nazwa wskazuje, organizuje się je po to, by pracownicy tej samej firmy lepiej się poznali i spędzili ze sobą więcej czasu. Wyróżnikiem takiego wyjazdu jest to, że cała grupa egzystuje w innych warunkach niż na co dzień, bo musi się ona porozumieć poza biurem w trakcie czasu wolnego. Jest po swego rodzaju novum i sytuacja, która rzadko ma miejsce w trakcie normalnej stacjonarnej pracy biura.

Imprezy integracyjne dla firm- kto zajmuje się ich organizacją?

Logistyczną stronę całego tego przedsięwzięcia biorą na siebie firmy wyspecjalizowane w tego rodzaju eventach. To one dbają, żeby podczas takich szkoleń uczestnicy mieli co jeść, gdzie spać oraz by ich czas wolny upłynął pod znakiem licznych atrakcji. I właśnie na polu organizowania rozrywek takie instytucje mają największe pole do popisu.

Eventowe firmy dbają również o to, by uczestnicy imprez integracyjnych dobrze się bawili. Dlatego namawiają ich do aktywności i gier sportowych. W ich trakcie najlepiej widać, jak układa się praca zespołowa i co można jeszcze zrobić, żeby jeszcze mocniej scementować zespół.

Jak wygląda struktura imprez integracyjnych dla firm?

Zwykle szkolenia i kursy specjalistyczne odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Potem jest czas na zjedzenie obiadu i krótki odpoczynek. Dopiero później odbywa się najprzyjemniejsza część wyjazdu, czyli atrakcje, które są naprawdę bardzo urozmaicone i ciekawe. Niemniej szkolenia w tym wypadku są priorytetem, bo to one mają w głównej mierze podnieść kwalifikacje i praktyczne umiejętności całej pracowniczej kadry.

Jakie są najczęstsze atrakcje podczas imprez integracyjnych dla firm?

Dużą popularnością cieszy się paintball. Pracownicy w tej zabawie są podzieleni na grupy i walczą ze sobą przy pomocy sztucznych kul z farbą i broni. Wygrywa ta drużyna, której uczestnik pozostanie nietrafiony żadnym pociskiem i która zdobędzie niepostrzeżenie flagę przeciwnej drużyny. Częstą zabawą podczas imprez integracyjnych dla firm jest spływ kajakowy.

Pracownicy zostają podzieleni na kilka podzespołów i muszą ze sobą współpracować, aby w ogóle ruszyć kajak z miejsca. Gdy uda im się opanować sztukę pływania kajakiem. Wtedy są urządzane wewnątrz zespołowe wyścigi, które mają podgrzać ducha rywalizacji. Escape room to kolejna zabawa, która cieszy się uznaniem w trakcie imprez integracyjnych. Polega ona na rozwiązywaniu zagadek i szukaniu wyjścia z zamkniętego pokoju.

Jaki jest cel imprez integracyjnych dla firm?

Przede wszystkim, aby połączyć to, co pożyteczne z tym, co przyjemne. Poza tym imprezy integracyjne są organizowane po to, by pracownicy firmy porządnie odpoczęli, zresetowali przemęczone umysły i zapomnieli o wzajemnych animozjach. Ponadto podczas takich wyjazdów lepiej widać słabe i mocne strony poszczególnych osób oraz to jak szybko adaptują się do nowych, zmiennych warunków. Słowem taka impreza integracyjna dostarcza więcej informacji i materiałów do analizy, niż mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.