Impreza integracyjna dla firm- sposób na to, by lepiej poznać wszystkich pracowników

0
99

Integracja wewnątrz zespołu pracowniczego to bardzo ważna kwestia. Po pierwsze dlatego, że wpływa ona na wydajność całego kolektywu. Po drugie, bo dzięki niej wszyscy pracownicy danej firmy czują się dobrze w swoim towarzystwie.

Po co są imprezy integracyjne dla firm?

Jak sama nazwa wskazuje, organizuje się je po to, by pracownicy tej samej firmy lepiej się poznali i spędzili ze sobą więcej czasu. Wyróżnikiem takiego wyjazdu jest to, że cała grupa egzystuje w innych warunkach niż na co dzień, bo musi się ona porozumieć poza biurem w trakcie czasu wolnego. Jest po swego rodzaju novum i sytuacja, która rzadko ma miejsce w trakcie normalnej stacjonarnej pracy biura.

Imprezy integracyjne dla firm- kto zajmuje się ich organizacją?

Logistyczną stronę całego tego przedsięwzięcia biorą na siebie firmy wyspecjalizowane w tego rodzaju eventach. To one dbają, żeby podczas takich szkoleń uczestnicy mieli co jeść, gdzie spać oraz by ich czas wolny upłynął pod znakiem licznych atrakcji. I właśnie na polu organizowania rozrywek takie instytucje mają największe pole do popisu.

Eventowe firmy dbają również o to, by uczestnicy imprez integracyjnych dobrze się bawili. Dlatego namawiają ich do aktywności i gier sportowych. W ich trakcie najlepiej widać, jak układa się praca zespołowa i co można jeszcze zrobić, żeby jeszcze mocniej scementować zespół.

Jak wygląda struktura imprez integracyjnych dla firm?

Zwykle szkolenia i kursy specjalistyczne odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Potem jest czas na zjedzenie obiadu i krótki odpoczynek. Dopiero później odbywa się najprzyjemniejsza część wyjazdu, czyli atrakcje, które są naprawdę bardzo urozmaicone i ciekawe. Niemniej szkolenia w tym wypadku są priorytetem, bo to one mają w głównej mierze podnieść kwalifikacje i praktyczne umiejętności całej pracowniczej kadry.

Jakie są najczęstsze atrakcje podczas imprez integracyjnych dla firm?

Dużą popularnością cieszy się paintball. Pracownicy w tej zabawie są podzieleni na grupy i walczą ze sobą przy pomocy sztucznych kul z farbą i broni. Wygrywa ta drużyna, której uczestnik pozostanie nietrafiony żadnym pociskiem i która zdobędzie niepostrzeżenie flagę przeciwnej drużyny. Częstą zabawą podczas imprez integracyjnych dla firm jest spływ kajakowy.

Pracownicy zostają podzieleni na kilka podzespołów i muszą ze sobą współpracować, aby w ogóle ruszyć kajak z miejsca. Gdy uda im się opanować sztukę pływania kajakiem. Wtedy są urządzane wewnątrz zespołowe wyścigi, które mają podgrzać ducha rywalizacji. Escape room to kolejna zabawa, która cieszy się uznaniem w trakcie imprez integracyjnych. Polega ona na rozwiązywaniu zagadek i szukaniu wyjścia z zamkniętego pokoju.

Jaki jest cel imprez integracyjnych dla firm?

Przede wszystkim, aby połączyć to, co pożyteczne z tym, co przyjemne. Poza tym imprezy integracyjne są organizowane po to, by pracownicy firmy porządnie odpoczęli, zresetowali przemęczone umysły i zapomnieli o wzajemnych animozjach. Ponadto podczas takich wyjazdów lepiej widać słabe i mocne strony poszczególnych osób oraz to jak szybko adaptują się do nowych, zmiennych warunków. Słowem taka impreza integracyjna dostarcza więcej informacji i materiałów do analizy, niż mogłoby się wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here