Życie z cellulitem – koniec z tym!

Cellulit to jeden z największych kobiecych koszmarów urodowych. Kiedy na naszych udach pojawia się niechciana pomarańczowa skórka, panikujemy. Próbujemy ratować się różnymi specyfikami w postaci kremów i balsamów ujędrniających i przeciwcellulitowych, nosimy specjalną bieliznę, a jednak nie zdaje to egzaminu. Co więc zrobić, żeby skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit to nic innego, jak małe bruzdy na ciele, które wywołują niepokój kobiet w każdym wieku. Największy odsetek kobiet, który żali się na cellulit, to kobiety, które przeszły już menopauzę.

Jakie są przyczyny cellulitu i w jaki sposób się go skutecznie pozbyć?

 

Przyczyny cellulitu

Wśród przyczyn powstawania cellulitu, na pierwszy rzut oka wyłaniają się przyczyny związane z genetyką i dziedziczeniem. Jednak nie są to jedyne czynniki powodujące powstawanie pomarańczowej skórki na udach, brzuchu oraz pośladkach.

Warto wiedzieć, że w dużej mierze to właśnie dieta wpływa na istnienie lub brak cellulitu na naszym ciele. Kiedy nieprawidłowo się odżywiamy i budujemy naszą dietę głównie na węglowodanach, możemy mieć pewność, że nadmiar tłuszczu osadzi się w naszych komórkach, uwydatniając warstwę cellulitu.

Również nasz tryb życia oraz pracy jest silnie powiązany ze skłonnościami do cellulitu. Kiedy prowadzimy siedzący tryb życia, pracujemy w biurze i mało się ruszamy, naszym mięśniom brakuje momentu, w którym będą mogły się wyćwiczyć i napiąć skórę, a poza tym pomóc spalić nadmierny tłuszcz. I przez to właśnie cellulit ma ułatwione zadanie pogłębiania się.

Nie można jednak zapominać również o wahaniach masy ciała. Kiedy tyjemy, chudniemy, tyjemy, chudniemy i tak w kółko, to mamy duży szanse na pojawienie się na naszych udach, pośladkach lub brzuchu niechcianej skórki pomarańczowej.

Jak sobie radzić?

Najłatwiej byłoby po prostu nie dopuścić do tego, by pojawił się na naszym ciele cellulit. Warto wyeliminować potencjalne przyczyny i cieszyć się ładną skórą.

Kiedy jednak jest już za późno i posiadamy spory cellulit, którego nie mamy już siły zakrywać, musimy zdecydować się na konkretne kroki. Kremy i różnorodne kosmetyki antycellulitowe zazwyczaj nie sprawdzają się. Aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, wystarczy zdecydować się na zabiegi usuwania cellulitu. Zazwyczaj jest to albo liposukcja, albo laserowe usuwanie cellulitu (więcej informacji: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/wskazania/cellulit/).