Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Relaksujące aromaty

9 lutego 2021 dyfuzor

Aromaterapia, czyli terapia zapachem stosowana była już w średniowieczu. Lecznicza moc olejków eterycznych do dziś cieszy się dużą popularnością. Dlaczego warto zainteresować się aromaterapią
i czy warto zainwestować w dobry dyfuzor? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Chwila relaksu w niespokojnych czasach

Ostatni rok był dla wielu z nas źródłem stresu i napięcia. W Nowym Roku, w celu ukojenia zmysłów warto zastosować tradycyjne metody relaksacyjne, znane i stosowane od wieków. Jednym ze sposobów na ukojenie zmysłów jest aromaterapia, czyli terapia zapachem. Może ona towarzyszyć innym metodom relaksacji, np. ćwiczeniom jogi lub medytacji, ale z powodzeniem można ją zastosować samodzielnie. Aromaterapia znajduje wielu amatorów, bowiem zapachy są ważne dla większości z nas. Przywołują wspomnienia, rozbudzają zmysły, kojarzą się z miejscami i przeżyciami. Zapach kwiatu pomarańczy, kojarzący się z podróżami na Półwysep Iberyjski, lawenda przenosząca nas na lawendowe pola Prowansji. Aromaterapeutyczny seans można urządzić w zakątku własnego domu choćby za sprawą stylowego Aroma Zen Dyfuzor.

Jak wpływa na nas terapia zapachem?

Terapia zapachem może być stosowana zarówno w celu czysto relaksacyjnym, jak i pomocniczo w leczeniu niektórych dolegliwości. W aromaterapii wykorzystuje się substancje roślinne i aromatyczne oleje roślinne. Na rynku dostępnych jest wiele naturalnych olejków do aromaterapii o różnym zastosowaniu i działaniu. Na przykład olejek lawendowy wykazuje działanie uspokajająco-odprężające, olejek różany łagodzi dolegliwości menstruacyjne, eukaliptus polecany jest przy infekcjach układu oddechowego. Do najpopularniejszych aromatów zaliczają się również choćby aromat drzewa herbacianego czy waniliowy. Aromaterapia z zastosowaniem delikatnych, wyciszających olejków będzie też doskonałym rozwiązaniem w problemach z bezsennością. łagodzące migreny. Dodatkowo dyfuzory zapachu mogą być wyposażone w funkcje jonizowania i nawilżania powietrza. (np. wspomniany Aroma Zen Dyfuzor).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dyfuzora?

Kupując dyfuzor do użytku domowego czy też profesjonalnego (np. w salonach masażu czy terapii manualnej) należy zwrócić uwagę szczególnie na głośność jego pracy. Dobry dyfuzor powinien być cichy, tak aby można było w pełni czerpać z niego korzyści. Poza funkcjonalnością warto zwrócić też uwagę na design. Nowoczesne dyfuzory bywają jednocześnie piękne i funkcjonalne. Ważnym aspektem jest też dodatkowa funkcja jonizująca i nawilżająca powietrze. Szczególnie istotną cecha na którą warto zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli zabezpieczenie w postaci funkcji wyłączającej sprzęt np. przy braku wody. Wszystkie te cechy posiada wspomniany Aroma Zen Dyfuzor, dostępny w kilku wariantach w internetowej drogerii www.nabea.pl.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie czasu a samorozwój
dyfuzor

Relaksujące aromaty

9 lutego 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

dyfuzor