Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Możliwości pożyczkowe osób bezrobotnych

29 września 2020

Ludzie którzy z jakiś przyczyn stracili pracę mają problemy z otrzymaniem dodatkowych środków pieniężnych w postaci pożyczki bądź kredytu. Jednak na chwilę obecną jest wiele firm na rynku, które bez problemu taką pożyczkę tym osobą udzielą, muszą oni jednak spełniać odpowiednie warunki.

Pożyczka dla bezrobotnych

Bezrobotne osoby nie mają co liczyć na kredyt w banku, ponieważ tam głównym źródłem na podstawie którego możemy otrzymać pieniądze jest właśnie nasz dochód. Bez zaświadczenia o zarobkach lub dochodach wpływających na nasze konto żaden bank nie udzieli nam kredytu. Takim osobą z pomocą przychodzą parabanki lub firmy albo inne instytucje pożyczkowe. Niektóre z tych firm podczas zawierania pierwszej pożyczki zwłaszcza na większą kwotę, również wymagają przedstawienia dokumentu potwierdzającego nasz dochód. Inaczej sprawa ma się w przypadku zaciągnięcia mniejszych zobowiązań, które instytucje pożyczkowe dają nam na dowód osobisty.

Jak wziąć pożyczkę na dowód osobisty

Aby ubiegać się o tego typu pożyczkę musimy mieć ukończone osiemnaście lat i posiadać polskie obywatelstwo. Najważniejszą rzeczą jest przy braniu takich pożyczek nasza wiarygodność, czyli idealny Bik.
Jeśli posiadamy jakiś wpis do biura informacji kredytowej o niespłaconym zobowiązaniu finansowym, nawet i takie firmy pożyczkowe mogą odmówić nam udzielenia dodatkowej gotówki. Pamiętajmy przy tym, że zły wpis w Bik`u może utrzymywać się nawet do pięciu lat, dlatego warto jest zawsze w terminie spłacać nasze pożyczki. Wracając do ubiegania się o pożyczkę możemy ją załatwić w dwojaki sposób, albo udajemy się do biura pożyczkowego lub załatwiamy całą procedurę online, czyli przy pomocy komputera i internetu. W pierwszym przypadku zostaniemy poproszeni o dowód osobisty oraz osoba z firmy pożyczkowej wypełni za nas wniosek, który automatycznie zostanie przesłany do kilku firm pożyczkowych. Instytucje które będą chciały udzielić nam pożyczki przedstawią swoją ofertę pożyczkową na którą możemy wyrazić zgodę. Niestety często jest tak, że w przypadku udzielenia pierwszej pożyczki kwota jaką możemy otrzymać jest bardzo niska, jeśli jednak zdecydujemy się na nią i spłacimy terminowo, kolejną z pewnością otrzymamy większą. W drugim przypadku sami musimy wybrać firmę w której chcemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe. Wnioski są bardzo proste a czas na ich wypełnienie to zaledwie kilka minut. Starając się o pożyczkę przez internet musimy posiadać konto w banku oraz telefon. Konto bankowe jest nam potrzebne nie tylko do przelewu pieniędzy po udzieleniu pożyczki, ale również do weryfikacji naszej osoby. Weryfikacja polega na przesłaniu zazwyczaj z naszego konta 1 gr, jeżeli proces przebiegnie pomyślnie instytucja pożyczkowa da nam odpowiedz na maila lub poprzez wiadomość sms o przyznaniu bądź odrzuceniu naszego wniosku.

Pamiętajmy, że takie pożyczki można wziąć szybko i w wielu firmach jednak należy podchodzić do tego bardzo rozsądnie, ponieważ niespłacanie takich zobowiązań niekiedy bardzo drogo kosztuje pożyczkobiorcę.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Poradnik

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie pojazdów dla logistyki
walka z komarami

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

walka z komarami