Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Finansowanie pojazdów dla logistyki

6 grudnia 2022 Finansowanie pojazdów dla logistyki


Przedsiębiorcy działający w branży logistycznej dość często zastanawiają się nad najlepszymi sposobami finansowania pojazdów. Warto się z nimi zapoznać oraz dowiedzieć nieco więcej na temat ich najważniejszych aspektów.

Wynajem pojazdów

Wśród różnych sposobów finansowania pojazdów dla logistyki można wskazać wynajem samochodów ciężarowych, który jest dość chętnie wybieranym rozwiązaniem przez przedsiębiorców. Wynajem pojazdów realizowany jest praktycznie od ręki, niezależnie od wybranego modelu. Klient płaci wynajmującemu comiesięczną ratę, w której zawarte są wszystkie niezbędne aspekty zarządzania pojazdami, a nie jedynie ich wynajem. Ten sposób finansowania obejmuje również regularny serwis oraz możliwe naprawy ewentualnych usterek.

Leasing

Kolejnym sposobem finansowania samochodów ciężarowych w firmach jest klasyczny leasing, który również jest chętnie wybierany przez wielu przedsiębiorców. Ten sposób finansowania oferowany jest między innymi przez MAN FS. Klienci w ratach opłacają jedynie korzystanie z pojazdu, a do pozostałych czynności związanych z zarządzaniem samochodem są zobowiązani samodzielnie. Leasing dla przedsiębiorstw jest niezwykle opłacalny pod względem finansowym, ponieważ umożliwia dokonanie odliczeń podatkowych. Natomiast po zakończeniu umowy możliwe jest wykupienie samochodu.

Kredyt

Flota pojazdów dla logistyki może być również finansowana poprzez skorzystanie z kredytu. Zaciągnięcie kredytu przez przedsiębiorstwo wiąże się z koniecznością badania jego zdolności kredytowej. Musi być ona na odpowiednim poziomie, aby możliwe było skorzystanie z tego sposobu finansowania. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż zaciągnięcie kredytu samochodowego wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej przedsiębiorstwa w przyszłości, co może negatywnie wpłynąć na jego sytuację finansową.

Zakup za gotówkę

Finansowanie floty pojazdów ciężarowych może być realizowane również za gotówkę. Jednak w obecnych czasach niewielu przedsiębiorców korzysta z tego rozwiązania z różnych względów. Zakup samochodów dostawczych za gotówkę wiąże się z koniecznością wydatkowania jednorazowo dużej ilości środków pieniężnych, co może w bezpośredni sposób wpłynąć na zmniejszenie się płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Co wybrać?

Samochody dostawcze dla logistyki mogą być finansowane na bardzo zróżnicowane sposoby. Podczas wyboru najlepszej metody dla swojego przedsiębiorstwa należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego potrzeby, ale także możliwości finansowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z finansowania oferowanego przez MAN FS, które jest niezwykle atrakcyjne.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie pojazdów dla logistyki
walka z komarami

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

walka z komarami