Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak założyć lokatę przez internet?

27 maja 2022


Lokaty cieszą się rosnącą popularnością. Większość osób szuka rozwiązań, które pozwolą im na zabezpieczenie wartości pieniędzy. Lokaty gwarantują pewny, ale niski zysk, więc są dobrą inwestycją dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i nie są nastawione na zarobek, ale raczej na to, by ich oszczędności mogły przeczekać najtrudniejszy czas w miejscu, w którym z pewnością nie stracą swojej wartości. Lokaty można założyć też przez internet. Jak to zrobić?

Skorzystanie z bankowości internetowej

Najłatwiej jest założyć lokatę poprzez stronę internetową banku lub jego mobilną aplikację. To rozwiązanie, które jest zarezerwowane dla osób, które już mają założone konto w banku, w którym chcą mieć lokatę. W takiej sytuacji mają one już podpisaną umowę z bankiem, ich dane zostały potwierdzone przez pracownika banku, a niezbędne środki zwykle mają już nawet wpłacone na konto. W takim wypadku założenie lokaty to tylko kilka minut. Wystarczy wybrać interesującą nas opcję, czyli określić niezbędne parametry lokaty takie jak czas jej trwania, a następnie przelać na nią środki w określonej umową kwocie. To bardzo proste rozwiązanie, które pozwala na założenie lokaty o dowolnej porze i z każdego miejsca.

Jak założyć lokatę przez internet bez konta w banku?

Niestety, ale nie ma możliwości założenia lokaty przez internet bez posiadania konta w bankowości internetowej. Dane do logowania są niezbędne do tego, by móc swobodnie założyć lokatę, a później kontrolować jej stan. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku lokat samoodnawialnych. Ich przedłużenie następuje automatycznie. Oznacza to, że po upływie wskazanego w umowie terminu np. trzech miesięcy, lokata jest automatycznie przedłużana na kolejne trzy miesiące. Klient może zlecić zatrzymanie samoodnawiania się lokaty, ale jeśli o tym zapomni, to ryzykuje utratę wypracowanych odsetek. Z tego powodu tak ważne jest sprawdzenie dokładnych warunków lokaty jeszcze przed jej założeniem. Co do samego konta w bankowości internetowej, to zwykle nie jest ono problemem. Jego założenie powinno być bardzo proste. Zwykle zajmuje tylko kilka minut, choć trzeba się liczyć z koniecznością weryfikacji danych. W zależności od wybranej metody może ona trwać nawet kilka dni. Niektóre banki wymagają weryfikacji przez pracownika w oddziale. To na szczęście jest jednak coraz rzadsze, bo w oczywisty sposób kłóci się z ideą bycia online.

Wygodne porównywanie warunków

W przypadku zakładania lokat online można najłatwiej porównać warunki oferowane przez poszczególne banki. Warto o tym wiedzieć, bo przecież każdy chciałby korzystać z najlepszej oferty. Bardzo ważne jest, by zawsze porównywać dostępne opcje. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy oprocentowanie lokat rośnie. W związku z podnoszeniem stóp procentowych przez Bank Centralny pojawiła się wyraźna tendencja do podnoszenia także oprocentowania lokat. Banki są zachęcane do przygotowywania ofert bardziej atrakcyjnych dla klientów. To bardzo ważne, bo rośnie także inflacja. By złagodzić jej skutki dla wartości oszczędności, powinno się korzystać z lokat o jak najwyższym oprocentowaniu. Najprawdopodobniej nie pozwolą one na wygenerowanie zysku, ale będą skuteczną ochroną wartości pieniędzy. Zaznaczmy też, że lokaty są bezpiecznym sposobem inwestycji. Nie można na nich stracić, a nawet w wypadku ogłoszenia przez bank upadłości, można liczyć na wypłaty środków z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To wszystko sprawia, że inwestowanie w lokaty jest najlepszą opcją dla osób, które nie lubią ryzyka. Zobacz więcej na e-moje-inwestycje.pl

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie pojazdów dla logistyki
walka z komarami

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

walka z komarami