Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Medyczny ekwipunek dla niemowlęcia

3 listopada 2020

Dla rodziców nawet katar u maleńkiego dziecka stanowi spore wyzwanie. Każda choroba wiąże się ze stresem, nieprzespanymi nocami i stokrotnie zwiększoną troską. Aby ułatwić przejście infekcji dziecku, jak i sobie, warto mieć pod ręką praktyczne sprzęty i środki medyczne. Oto niektóre z nich, niezbędne do efektywnego leczenia i powrotu do zdrowia niemowlaka.

Medyczny ekwipunek dla niemowlęcia

Koniecznością jest, chociażby, zaopatrzenie się w inhalator. To sprzęt nie tyle polecany, co nakazany przez pediatrów. Żadna infekcja, związana z układem oddechowym, nie obejdzie się bez jego użycia. Stosowanie inhalacji pomaga w usuwaniu zalegającej wydzieliny i nawilżaniu śluzówki. To sprzęt, w który należy zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej, wybierając właściwy model. Zakup dopiero w momencie potrzeby – kiedy dziecko zachoruje, a lekarz zleci inhalacje – może być nieprzemyślany i przepłacony.

Domowa apteczka

Kolejnym niezbędnikiem w opiece nad chorym lub przeziębionym maluchem jest aspirator do nosa. Niemowlę nie jest w stanie samodzielnie wysmarkać się w chusteczkę, a co za tym idzie – zatkany nosek uniemożliwia mu oddychanie, a nieusunięta wydzielina spływa do gardła i dalszych dróg oddechowych i może stać się przyczyną poważniejszych chorób, jak np. zapalenie oskrzeli. W żadnym więc razie zwykłego kataru u maleńkiego dziecka nie należy lekceważyć. Sposobem na udrożnienie noska jest odciągnięcie wydzieliny za pomocą aspiratora. Bardzo skutecznym modelem jest ten z możliwością podłączenia do odkurzacza. Choć brzmi to fantastycznie, tak naprawdę jest bardzo proste, a co więcej – niezwykle pomocne.

W domowej apteczce z pewnością nie może zabraknąć dostosowanego do wieku leku na gorączkę. To dolegliwość, która może zaskoczyć praktycznie w każdym momencie. Gorączkę może powodować poważna infekcja, ale także zwyczajne ząbkowanie lub przeziębienie. Może całkiem niespodziewanie dopaść w dzień albo w nocy. Nie warto więc narażać dziecka na gwałtowny i szybki wzrost temperatury, który przecież stanowi zagrożenie dla życia, a nas samych na dodatkowy stres i nerwy. Syrop przeciwgorączkowy albo czopki odpowiednie do wieku dziecka to zdecydowany mus na domowej półce.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

łóżko rehabilitacyjne
Sprzęt rehabilitacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?