Czy trendy w makijażu wpływają na nasze stylizacje?

Czy trendy w makijażu wpływają na nasze stylizacje?

Gdzie szukać inspiracji do makijażu na wieczorne wyjście? Zwykle podglądamy modelki na wybiegach, w czasopismach, ale również celebrytki z pierwszych stron gazet. Nie wszystkie stylizacje, szczególnie te z wybiegów, nadają się do realizacji na swojej twarzy, ale podobno w tym roku jest nieco spokojniej i z powodzeniem możemy dużo podpatrzeć.

Bądźmy naturalne

Okazuje się, że to co naturalne, jest wciąż modne. Trendy w makijażu koncentrują się wokół zabiegów i stylizacji, które mają na celu wydobycie i podkreślenie naturalnych walorów każdej urody. To przede wszystkim kosmetyki i preparaty, które wpływają na rozświetlenie i ożywienie cery, by wyglądała na świeżą i promienistą. Trendy w makijażu polecają podkłady półkryjące i silnie nawilżające. Satynowy, ale subtelny efekt, najlepiej uzyskuje się przy pomocy rozświetlaczy sypkich oraz w sztyfcie. Te w płynie dają zdecydowanie mocniejszy efekt. Jeśli róż, to tylko delikatne muśnięcie, by było jak najbardziej dziewczęco i delikatnie. Takie trendy w makijażu, choć zdecydowanie już panują od kilku lat, wciąż są numerem jeden.

Ach te oczy

Nowe trendy w makijażu nie oszczędziły również oczu, ale z pewnością zdecydowanie na ich korzyść. To podobno pomyślny powrót w styl retro. Nie tylko w ubiorze, ale również właśnie makijażu. Rzęsy powinny być mocno wytuszowane, na powiece czarna kreska jaskółka, a brwi lekko podkreślone. Na wieczorne wyjścia poleca się brokatowe i mocno błyszczące cienie. Trzeba jednak o tym pamiętać, że zmęczonej cerze raczej nie dodadzą uroku, warto wtedy lepiej wybrać bardziej klasyczny makijaż w matowych kolorach lub wciąż modne trendy w makijażu oka, czyli popularne smokey eye. W gabinetach kosmetycznych wciąż króluje makijaż permanentny, na który kobiety decydują się coraz częściej. Te popularne trendy w makijażu pozwalają na podkreślenie brwi, górnej i dolnej powieki oka na okres nawet dwóch lat. Pigment, który jest wstrzykiwany za pomocą specjalnych igieł, utrzymuje się naprawdę długo i daje satysfakcjonujące efekty.

Usta delikatne i dziewczęce

Mocniejszy makijaż oka skutecznie trzyma usta w ryzach. Stąd najlepiej, gdy będą tylko delikatnie podkreślone. Szminki w naturalnych beżowych i delikatnie różowych odcieniach są na porządku dziennym. Klasyka pozostaje jednak klasyką i czerwone usta nie wychodzą z mody. Dobrze więc mieć w swojej kosmetyczne pomadkę w kolorze karminowym. Trendy w makijażu przewidują również miejsce na bardzo wygodne szminki w kredce. Aplikuje się je bardzo łatwo, są delikatne, miękkie i wygodne w codziennym użyciu. Również i w tej kwestii coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny ust. Trwałe podkreślenie ich konturów oraz wydobycie intensywniejszego koloru, spotyka się z dużym zainteresowaniem klientek tym bardziej, że potrafi on również skutecznie usta nieco powiększyć oraz wyrównać.
Trendy w makijażu zdecydowanie wpływają na zabiegi i stylizacje w gabinetach kosmetycznych, szczególnie wtedy, gdy potrzebny jest makijaż na jakąś wyjątkową okazję, np. własny ślub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *