Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy trendy w makijażu wpływają na nasze stylizacje?

28 września 2020


Gdzie szukać inspiracji do makijażu na wieczorne wyjście? Zwykle podglądamy modelki na wybiegach, w czasopismach, ale również celebrytki z pierwszych stron gazet. Nie wszystkie stylizacje, szczególnie te z wybiegów, nadają się do realizacji na swojej twarzy, ale podobno w tym roku jest nieco spokojniej i z powodzeniem możemy dużo podpatrzeć.

Bądźmy naturalne

Okazuje się, że to co naturalne, jest wciąż modne. Trendy w makijażu koncentrują się wokół zabiegów i stylizacji, które mają na celu wydobycie i podkreślenie naturalnych walorów każdej urody. To przede wszystkim kosmetyki i preparaty, które wpływają na rozświetlenie i ożywienie cery, by wyglądała na świeżą i promienistą. Trendy w makijażu polecają podkłady półkryjące i silnie nawilżające. Satynowy, ale subtelny efekt, najlepiej uzyskuje się przy pomocy rozświetlaczy sypkich oraz w sztyfcie. Te w płynie dają zdecydowanie mocniejszy efekt. Jeśli róż, to tylko delikatne muśnięcie, by było jak najbardziej dziewczęco i delikatnie. Takie trendy w makijażu, choć zdecydowanie już panują od kilku lat, wciąż są numerem jeden.

Ach te oczy

Nowe trendy w makijażu nie oszczędziły również oczu, ale z pewnością zdecydowanie na ich korzyść. To podobno pomyślny powrót w styl retro. Nie tylko w ubiorze, ale również właśnie makijażu. Rzęsy powinny być mocno wytuszowane, na powiece czarna kreska jaskółka, a brwi lekko podkreślone. Na wieczorne wyjścia poleca się brokatowe i mocno błyszczące cienie. Trzeba jednak o tym pamiętać, że zmęczonej cerze raczej nie dodadzą uroku, warto wtedy lepiej wybrać bardziej klasyczny makijaż w matowych kolorach lub wciąż modne trendy w makijażu oka, czyli popularne smokey eye. W gabinetach kosmetycznych wciąż króluje makijaż permanentny, na który kobiety decydują się coraz częściej. Te popularne trendy w makijażu pozwalają na podkreślenie brwi, górnej i dolnej powieki oka na okres nawet dwóch lat. Pigment, który jest wstrzykiwany za pomocą specjalnych igieł, utrzymuje się naprawdę długo i daje satysfakcjonujące efekty.

Usta delikatne i dziewczęce

Mocniejszy makijaż oka skutecznie trzyma usta w ryzach. Stąd najlepiej, gdy będą tylko delikatnie podkreślone. Szminki w naturalnych beżowych i delikatnie różowych odcieniach są na porządku dziennym. Klasyka pozostaje jednak klasyką i czerwone usta nie wychodzą z mody. Dobrze więc mieć w swojej kosmetyczne pomadkę w kolorze karminowym. Trendy w makijażu przewidują również miejsce na bardzo wygodne szminki w kredce. Aplikuje się je bardzo łatwo, są delikatne, miękkie i wygodne w codziennym użyciu. Również i w tej kwestii coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny ust. Trwałe podkreślenie ich konturów oraz wydobycie intensywniejszego koloru, spotyka się z dużym zainteresowaniem klientek tym bardziej, że potrafi on również skutecznie usta nieco powiększyć oraz wyrównać.
Trendy w makijażu zdecydowanie wpływają na zabiegi i stylizacje w gabinetach kosmetycznych, szczególnie wtedy, gdy potrzebny jest makijaż na jakąś wyjątkową okazję, np. własny ślub.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie pojazdów dla logistyki
walka z komarami

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

walka z komarami