Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021 walka z komarami

W okresie letnim konieczna staje się ochrona nie tylko przed słońcem, ale również przed komarami. Uciążliwe insekty potrafią skutecznie utrudnić życie i zepsuć wakacyjny wyjazd. Niezależnie od tego, czy jesteś w lesie, nad jeziorem, czy wybierasz agroturystykę i spokojny odpoczynek na wsi, komary potrafią mocno dokuczyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

W tej nierównej walce z małym, ale niezwykle uciążliwym i trudnym do złapania przeciwnikiem skuteczne mogą być preparaty na kleszcze i komary. Pomagają odstraszyć insekty, czym niejednokrotnie ratują zaplanowany od dawna urlop. Dlatego planując wyjazd, warto pamiętać o tym, by w torbie nie zabrakło odpowiednich środków na komary.

Zanim dojdzie do ukąszenia…

Wiele dostępnych na rynku preparatów ma działanie odstraszające. Przykładem jest Ultrathon spray, który zawiera chemiczną formułę opracowaną na potrzeby amerykańskiej armii. Środek wykazuje bardzo dużą skuteczność, odstraszając komary, kleszcze oraz inne insekty i gwarantując 8-godzinną ochronę. Może być stosowany bezpośrednio na skórę obraz na ubranie. Wykazuje też dużą odporność na wilgoć, w tym także na pot. Ze względu na skład nie powinien być jednak stosowany u dzieci poniżej 3 roku życia, a u dzieci do 12 lat musi być stosowany ostrożnie.

Na rynku dostępne są jednak również preparaty na kleszcze i komary przeznaczone dla najmłodszych. Na przykład Arox płyn na komary i kleszcze może być bezpiecznie stosowany już u maluszków, które ukończyły 1. rok życia. U nieco starszych pociech natomiast z powodzeniem można zastosować Antybzzz płyn przeciw insektom dla dzieci. Ten środek polecany jest osobom od 12 roku życia.

Co zrobić, gdy po ukąszeniu komara?

Jeśli jednak nie uda nam się ochronić w 100%-tach i dojdzie do ukąszenia, warto zastosować inne preparaty na kleszcze i komary. Jak wiadomo, ukąszenia insektów mogą powodować uciążliwe dolegliwości. Świąd i opuchlizna należą do najczęściej spotykanych. Szczególnie trudno ze skutkami ukąszeń radzą sobie dzieci. Dlatego w celu złagodzenia objawów warto sięgać po odpowiednie środki. W tym przypadku poleca się między innymi Fenistil albo Foxill żel, czyli preparaty na kleszcze i komary, które koją podrażnienia. Takie samo działanie mogą mieć również preparaty łagodzące aplikowane w postaci roll-on, na przykład Floslek albo Antimosk spray z olejkiem lawendowym.

Szeroki wybór produktów, jaki oferują nam preparaty na kleszcze i komary pozwala wybrać środek dopasowany do konkretnych oczekiwań. W tym przypadku najważniejszym kryterium może być wiek osoby, która będzie stosować dany środek, sposób aplikacji albo skuteczność preparatu.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie pojazdów dla logistyki
walka z komarami

Skuteczna walka z komarami

25 sierpnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

walka z komarami