Najlepsze meble tarasowe, czyli jak wybrać dobrze

0
102

Urządzanie tarasu lub ogrodu przypomina nieco urządzanie naszego salonu. Właściwie te dwa miejsca mają pewne cechy wspólne. I jedno miejsce i drugie przeznaczone jest do relaksu. I w jednym i w drugim zdarza nam się przyjmować gości. Jeśli więc nie mamy pomysłu na najlepsze meble tarasowe, zajrzyjmy najpierw do swojego salonu.

salon vs taras

Jeśli nasz salon jest wygodny i nic nie chcielibyśmy zmieniać, to warto jego pewne rozwiązania przemycić również na nasz taras. Pod lupę możemy wziąć takie kwestie jak fotele, krzesła, stół czy kanapę. Jeśli nie przyjmujemy zbyt często gości i wiemy, że taras będzie służył również tylko nam, to wybierzmy najlepsze meble tarasowe, które będą idealnie pasować do naszych upodobań. Nie potrzebujemy wtedy wielu krzeseł, czy ogromnej kanapy z narożnikami, ponieważ nie będą nam zupełnie potrzebne. Wybierzmy wygodne i głębokie fotele z podnóżkami, które wyśmienicie pozwolą odpocząć po pracowitym dniu lub przy leniwej niedzieli nad filiżanką kawy. Rozważmy również zakup hamaka lub dużej huśtawki – jeśli tylko lubimy się bujać. To również przyjemna alternatywa do wypoczynku na świeżym powietrzu. Mały stolik do takiego zestawu w zupełności nam wystarczy.
Zupełnie inaczej wybierzemy najlepsze meble tarasowe, gdy zdarza nam się przyjmować gości. Stół wtedy musi być zdecydowanie większy, jak i ilość siedzisk. Możemy zaopatrzyć się w krzesła lub dużą sofę z narożnikami. W jednym i w drugim przypadku nie możemy zapomnieć o parasolu, jeśli nie posiadamy żadnego zadaszenia, uciążliwe słońce potrafi zepsuć najlepsze przyjęcie.

Materiał na najlepsze meble tarasowe

Tworzywo, z jakiego są wykonane najlepsze meble tarasowe, ma istotne znaczenia i to pod kilkoma względami. Materiały różnią się znacznie pod względem ceny, ciężkości i wytrzymałości. Najbardziej popularne meble drewniane z elementami stalowymi są ciężkie, ale również bardzo wytrzymałe. Nie należą do tanich, ale będą służyły bardzo długo. Problemem może być ich przechowywanie w czasie zimy. Na pewno nie wniesiemy ich do domu, bo są ciężkie i nieporęczne, najlepiej przykryć je odpowiednią plandeką na czas, gdy nie będą używane. Meble rattanowe są bardzo ładne, ale również bardzo drogie. Bezwzględnie wymagają odpowiedniego przechowywania – silne słońce czy deszcz nie pozostaną bez uszczerbku dla ich stanu. Idealne dla krytych i osłoniętych tarasów, gdzie najlepsze meble tarasowe mogą z powodzeniem zimować. Istnieje również tańszy wariant, tzw. technorattan, w którym włókna wykonane są z tworzyw sztucznych. Są one znacznie bardziej wytrzymałe.

Na jeden sezon, czy na dłużej

Zanim wybierzemy dla siebie najlepsze meble tarasowe, pomyślmy, czy potrzebujemy ich na jeden, dwa sezony, czy może na dłużej. To raczej pewne, że plastikowe meble nie wytrzymają zbyt długo. Najlepsze meble ogrodowe z drewna czy rattanu wymagają również odpowiedniej konserwacji, tylko wtedy będą długo służyły i pięknie wyglądały. Wybierając metal czy technorattan, możemy być pewni, że meble wytrzymają wiele sezonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here