Jak szybko schudnąć – ciekawe porady

Jak szybko schudnąć – ciekawe porady

Na pytanie zawarte w tytule nie ma jednej odpowiedzi. Nie istnieje konkretna, cudowna i magiczna metoda czy mikstura, dzięki której każdy szybko zrzuci zbędne kilogramy. Oczywiście, jak ktoś chce pochwalić się idealną sylwetką w krótkim czasie, wybierze ekstremalną głodówkę oraz morderczy trening. Ale wtedy musi się spodziewać, że będzie to mieć negatywne skutki dla zdrowia.

Plan odchudzania

Najlepiej na spokojnie przemyśleć i ułożyć odpowiedni plan działania. A więc wprowadzić pewne nawyki żywieniowe oraz dobrać skuteczną serię ćwiczeń (nie ponad siły). Najważniejsze to zredukować własny apetyt, korzystając z naturalnych sposobów.

Poniżej opiszemy, jak szybko schudnąć bez głodowania i przy okazji poprawić metabolizm. Każdy dietetyk podpowie, że dobrym rozwiązaniem będzie tutaj spożywanie dań niskokalorycznych (1000 i mniej kilokalorii). Są to np. różne mieszanki, a więc koktajle, zupy, napoje czy owsianki. Dostarczą one bowiem dużo składników mineralnych i sprowokują organizm do szybszego „gubienia” kilogramów.

Dieta Dukana

Szukając w internecie sposobów na kurację odchudzającą, można często spotkać tzw. dietę białkową Dukana (która ma jednak także grono przeciwników). Dzięki niej już w ciągu dwóch tygodni błyskawicznie pozbędziemy się tkanki tłuszczowej.

Dietę wymyślił francuski lekarz. Na czym ona polega? Nie wolno jeść żadnych węglowodanów! Chowamy makaron, chleb, ziemniaki i rośliny strączkowe. Mało tego, rezygnujemy również z warzyw i owoców (też soków owocowych). Zapominamy o alkoholu. To może chociaż jakieś ciasteczko zostawimy na deser? Absolutnie nie! Zero słodyczy.

Co więc spożywać i pić w tym przypadku? Zalecenia są następujące: przede wszystkim wskazane jest chude mięso, np. z indyka, wołowina lub cielęcina. Do tego dobre są różnego rodzaju ryby i owoce morza. Dodatkowo w skład diety Dukana wchodzą białe sery oraz tylko naturalne jogurty (także białko z jajek). Posiłki muszą być grillowane, pieczone albo przygotowywane na parze. Jeżeli chodzi o płyny, to głównie trzeba przyjmować wodę, ale również herbaty ziołowe – minimum 1,5 litra.

Jak szybko schudnąć – typowe menu

Jaki konkretny produkt powinien wejść w skład diety redukcyjnej, aby odchudzanie stało się szybką przyjemnością? Na takie pytanie można udzielić takiej odpowiedzi: warzywo! Oczywiście zapomnijmy na chwilę o powyższej metodzie Dukana. Skupmy się zatem na żywności bogatej w różne warzywa, które zawierają niewiele kalorii.

Kapusta włoska, brokuł, kalafior, soja, sałata, cukinia czy fasola szparagowa – właśnie m.in. te produkty bez problemu dołożymy do każdego posiłku. Co więcej, śmiało możemy je spożywać w prawie
nieograniczonych ilościach. Dlaczego? Bo mają dużo błonnika (jego spożycie powoduje szybszą przemianę materii i zapewnia także uczucie sytości na bardzo długi czas). Na surowo, ugotowane w wodzie albo na parze – sposób na ich jedzenie jest dowolny. Przyda się jeszcze trochę oliwy, oleju oraz przypraw.

Dzięki powyżej przedstawionym poradom, problem pod tytułem: „jak szybko schudnąć”, będzie można łatwo rozwiązać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *