Na czym polega bezpieczne odchudzanie?

0
117

Szacuje się, że niemal co drugi Polak ma nadwagę lub cierpi na otyłość. Przyczyną nadwagi, w większości przypadków, jest niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej. Oprócz tego, wiele osób może mieć trudności z utrzymaniem prawidłowej wagi z powodu zaburzeń hormonalnych. Bez względu na to, jaka jest przyczyna dodatkowych kilogramów, zawsze warto jest podjąć walkę nie tylko o piękną sylwetkę, ale także zdrowy organizm i dobre samopoczucie.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem odchudzania?

Dużo ważniejsze od szybkich i spektakularnych efektów jest bezpieczne odchudzanie, które nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Przed rozpoczęciem procesu odchudzania niezwykle ważne jest, aby ustalić przyczynę nadwagi. Aby to zrobić, należy starannie przyjrzeć się swojej diecie. Jeśli jesteśmy świadomi tego, że nasze zbędne kilogramy są wynikiem nieprawidłowego odżywiania, dalsze kroki powinny skierować nas w stronę gabinetu dietetycznego, w którym specjaliści ułożą odpowiedni dla nas jadłospis. Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja osób, które nie mogą schudnąć, mimo stosowania zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. W takim przypadku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, który zleci wykonanie badań w kierunku zaburzeń hormonalnych. Ustalenie przyczyny nadwagi jest podstawą do rozpoczęcia walki o wymarzoną sylwetkę.

Czym jest bezpieczne odchudzanie?

W Internecie aż roi się od artykułów dotyczących „cudownych” diet, które gwarantują spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie. Zewsząd otaczają nas reklamy suplementów o rzekomo niesamowitych właściwościach, których regularne przyjmowanie ma zagwarantować nam utratę wagi bez żadnego wysiłku. Tego typu diety i „cudowne” pigułki, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się kuszące, w żaden sposób nie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu, a w niektórych skrajnych przypadkach mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Bezpieczne odchudzanie nie polega bowiem na szybkich efektach, które z reguły równie szybko znikają. Bezpieczne odchudzane jest procesem, który polega na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych, wprowadzeniu aktywności fizycznej dopasowanej do warunków i możliwości konkretnej osoby oraz ewentualnym przyjmowaniu wysokiej jakości suplementów, które w naturalny sposób wspomagają utratę wagi. Należy pamiętać o tym, że tylko odpowiedzialne i bezpieczne odchudzanie pozwoli nam długotrwale cieszyć się zdrowym i pięknym ciałem.

Cel osiągnięty – co dalej?

Załóżmy, że nasza wymarzona waga właśnie została osiągnięta. Co w takim razie należy zrobić, aby uniknąć efektu jojo i zachować szczupłą sylwetkę? Wszystko zależy od tego, jaką formę odchudzania wybraliśmy dla siebie. Jeśli skusiła nas drakońska, acz przynosząca szybkie efekty dieta — możemy mieć nie lada problem z utrzymaniem wagi. Jeśli jednak przeważył rozsądek i bezpieczne odchudzanie, polegające przede wszystkim na zmianie nawyków żywieniowych i nabraniu nowego podejścia do jedzenia — nie powinniśmy mieć obaw co do ewentualnego powrotu do poprzedniej wagi. Bezpieczne odchudzanie, choć bywa czasochłonne, jest odpowiedzialną i dojrzałą decyzją, która niesie za sobą daleko idące, pozytywne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here