Tanie podróżowanie – jak zorganizować podróż, by nie przepłacić?

0
154

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak w XXI wieku. Mamy dostęp do internetu, tak więc możemy przeglądać nieskończenie wiele ofert – zarówno jeśli chodzi o transport, jak i o noclegi czy atrakcje. Warto jest więc zaplanować podróż tak, by nie zapłacić za dużo. Wspomnienia będą takie same, a my nie wydamy całych oszczędności i będziemy mogli wyjechać w więcej miejsc. Jak to zorganizować?

Transport

Bilety lotnicze można znaleźć bardzo tanio, jeśli odpowiednio się to zaplanuje. Nie warto czekać do ostatniej chwili – zwykle bilety dostaniemy taniej trochę wcześniej. Dobrze jest też, jeśli data naszego wyjazdu może być delikatnie zmodyfikowana – np. nie musimy wylecieć we wtorek, tylko możemy też w poniedziałek. Dlaczego? Bo często w określonym dniu bilet będzie kilkaset złotych tańszy niż następnego dnia! Warto porównać sobie te ceny za pomocą Lotów Google.

Jeśli nie lecimy na bardzo długo, nie warto dopłacać za bagaż rejestrowany. Nie biorąc zbyt dużej ilości rzeczy zmieścimy się do kabinówki. Jeśli mamy bardzo ciężkie buty (np. na koturnie) czy kłopotliwe przedmioty (np. kapelusz z szerokim rondem, wielkie futro) – załóżmy je na siebie podczas lotu! Nie będzie trzeba ich upychać w małej walizeczce. Kupmy też małe pojemniki i przelejmy swój szampon czy krem. Pojemniki przydadzą się też na następne podróże.

Jeśli nie lecimy, a jedziemy (pociągiem, autokarem), trzeba porównać ceny opcji. Co będzie tańsze? Pamiętajmy też o zniżkach dla studentów i uczniów. Czasem PKP organizuje akcje na tanie bilety kolejowe – obserwujmy i, jeśli możemy, korzystajmy!

Nocleg

Ekonomiczną opcją jest spanie w hostelu. Wbrew pozorom, nie jest to bardzo niebezpieczne. Każdy dostaje szafkę z kłódką bądź na kluczyk, więc można zostawić swoje ubrania, kiedy się wychodzi – pieniądze i dokumenty lepiej jednak mieć ze sobą.

Jeśli podróżujemy samotnie i nieco się obawiamy, albo jeśli jest to wyjazd rodzinny i hostel nie wchodzi w grę, warto zainteresować się Airbnb – platformą, na której osoby fizyczne wynajmują innym apartamenty. To opcja tańsza niż hotel. Ma też więcej plusów – możemy zobaczyć, jak mieszkają obywatele danego kraju (szczególnie, jeśli jest to miejsce egzotyczne), mamy więcej przestrzeni dla siebie.

Jeśli lubimy luksus i hotele, aby nie wydać za dużo wystarczy porównać cenę noclegu na Bookingu i na stronie internetowej obiektu. Może się okazać, że na którymś z tych miejsc będzie znacznie taniej, za dokładnie tę samą opcję!

Atrakcje

Tanie podróżowanie to nie tylko najlepsza opcja transportu i hotelu, ale też zwiedzanie. Bilet wstępu do katedry w europejskiej stolicy czy do parku rozrywki może kosztować do kilkuset euro! Jeśli zrobimy rezerwację internetową to nie dość, że mamy gwarantowane miejsce, to jeszcze zaoszczędzimy. Warto zaplanować swoją trasę zwiedzania wcześniej!

O czym należy pamiętać?

Pamiętajmy o researchu, jeśli chcemy podróżować ekonomicznie. To samo może kosztować więcej lub mniej. Jeśli przemyślimy środek transportu, miejsce noclegu i trasę zabytków, zaplanujemy wszystko wcześniej, możemy uniknąć zbędnych niespodzianek i nieplanowanych, dużych wydatków. Zwiedzimy dzięki temu więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here