Naturalne produkty i warzywa- szansą na zniwelowanie widocznych przebarwień skórnych

0
196

Przebarwienia to problem, z którym nie łatwo sobie poradzić na szczęście istnieją sposoby, by skóra, chociaż po części odzyskała swoją dawną urodę i blask. Większość z nich opiera się na w pełni naturalnych metodach.

Dlaczego na ludzkiej skórze pojawiają się przebarwienia?

Po pierwsze z powodu tego, że ciało zostało wystawione na działanie silnych promieni słonecznych. Słońce jak wiadomo- przyśpiesza pigmentację naskórka. Po drugie skóry przebarwienia mogą wynikać z zaburzonej pracy wątroby i trzustki. Gdy one nie domagają, objawy ich niedyspozycji pojawiają się na skórze.

Wreszcie przebarwienia skóry to wynik przyjmowania leków, które w znacznym stopniu wpływają na pracę najważniejszych organów wewnętrznych, słowem są dla nich szkodliwe. Uważa się, że niewłaściwa higiena i nawilżanie są przyczyną powstawania przebarwień na skórze. Jednak nie jest to jeszcze w stu procentach potwierdzona teza, więc trudno ocenić, czy ma rzeczywiście pokrycie w rzeczywistości.

Przebarwienia na skórze- kiedy należy się nimi martwić?

Po pierwsze, gdy nagle się rozrastają i zajmują coraz większy obszar ciała. Po drugie, gdy przybywa ich w zastraszającym tempie, a przyczyna nie jest znana. Gdy sączy się z nich płyn, ropa lub krew. Wtedy ich pojawienie się na ciele zwiastuje przeważnie rozwój poważnej choroby.

Dlatego też, gdy zacznie ich przybywać, warto udać się z nimi do dermatologa i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Zyska na tym nie tylko nasze ciało, ale przede wszystkim nasza psychika. Niemniej nie należy też przesadzać z paniką, gdyż większość przebarwień skórnych okazuje się kompletnie niegroźna.

Sposoby na przebarwienia

Z domowych sposobów na przebarwienia warto polecić ocet jabłkowy. Podobno może on miejscowo zredukować część przebarwień skóry. Trzeba tylko zmieszać go z wodą, nałożyć na zmienione miejsce i odczekać 5 minut. Po tym czasie można go bez przeszkód spłukać, posługując się ciepłą wodą. Dla wzmocnienia efektu ową kurację należy przez jakiś czas powtarzać, zwłaszcza wieczorem. Na dzień nie poleca się tego sposobu. Wszystko przez jego specyficzny zapach.

Przebarwionej skórze dobrze robią również okłady z czerwonej cebuli. Chodzi głównie o to, że jej łupinka ma silne właściwości rozjaśniające. Jeśli komuś nie odpowiada ta forma pielęgnacji naskórka, to zawsze może sięgnąć po gotowe kremy na bazie ekstraktu z czerwonej cebuli. Co do aplikacji jej na skórę przebarwioną, to jest ona prosta. Wystarczy po prostu namoczyć łupinę cebuli w oliwie i oleju kokosowym. A potem przyłożyć ją do twarzy. Gdy trochę tam poleży, wtedy można ją zdjąć i wyrzucić.

Co jeszcze działa- inne sposoby na przebarwienia skóry

Pozytywne oddziaływanie na skórę ma czarna herbata. Pod jej wpływem przebarwienia powoli znikają. Dzieje się tak, bo czarna herbata blokuje działanie wolnych rodników, a to rozjaśnia i odmładza naskórek. Pomidory pokrojone w plasterki w formie okładu na twarz także usuwają przebarwienia. Niemniej pomidor jako surowy owoc pozytywnie stymuluje wszystkie procesy obronne skóry. Dlatego jest polecany przez dermatologów jako broń przeciw przebarwieniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here