Szybka nauka angielskiego – domowe sposoby

Szybka nauka angielskiego – domowe sposoby

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo pożądana. Coraz częściej wymagają tego pracodawcy, więc przyda nam się w życiu zawodowym. Poza tym, podróżowanie jest teraz bardzo łatwe. Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, więc by przekroczyć granicę wystarczy nam dowód osobisty. Tanie loty i ogromna ilość opcji noclegowych sprawiają, że podróże można łatwo dopasować do swojej kieszeni. Język angielski warto znać, bo właśnie tym językiem dogadamy się wszędzie. Jak się go szybko nauczyć?

Aplikacje na smartfon

Duolingo – tak nazywa się najpopularniejsza aplikacja służąca do nauki języków obcych. Szybka nauka angielskiego nigdy nie była aż tak prosta. Po instalacji możemy wybrać nasz poziom, a nawet wykonać test kompetencji, by aplikacja sama nas pokierowała. Lekcje są szybkie i przyjemne. Sami wybieramy, ile możemy na nie poświęcić w ciągu dnia (od 5 do 20 minut). To niewiele, ale jeśli będziemy systematyczni (np. 10 minut każdego dnia) to tych lekcji, w skali miesiąca, zbierze się sporo. Łatwo jest wyrobić sobie nawyk codziennego (np. rano, przez te 10 minut) uczenia. Można też rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata.

Aplikacja Duolingo jest całkowicie darmowa (można ją ulepszyć do opcji premium, ale zostając na darmowej wersji również możemy skutecznie się uczyć). Ćwiczymy pisownię, ale też mówienie. Możemy wybrać też inne języki np. francuski, hiszpański, niemiecki.

Oglądanie filmów

Oglądanie filmów po angielsku to sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Na początku możemy włączyć film po angielsku z polskimi napisami. Później, gdy to będzie dla nas za łatwe, ustawmy napisy angielskie. To prostsze, niż rozumienie angielskiego ze słuchu. Film można nawet zatrzymać, jeśli czegoś nie będziemy rozumieć, i skorzystać ze słownika. Potem można zacząć oglądać filmy po angielsku, bez napisów.

Oglądanie filmów to doskonała, szybka nauka angielskiego. Nauczymy się rozumieć ludzi mówiących szybko, z różnymi akcentami. Przy okazji, miło spędzimy też czas. Możemy przecież oglądać nasze ulubione filmy. Podobnie zadziała oglądanie filmików na YouTube.

Fora internetowe i grupy

Fora internetowe i grupy (np. na Facebook’u) to dobry sposób, by porozmawiać z innymi w obcych językach. Poznamy wtedy też skróty najpopularniejsze zwroty. Inaczej przecież brzmi język w podręczniku, a inaczej, gdy posługują się nim osoby, które mówią nim od dziecka.

Fora internetowe i grupy to też dobra okazja, by się czegoś dowiedzieć i rozwinąć swoje zainteresowania. Jeśli nie zrozumiemy odpowiedzi, wystarczy ją przetłumaczyć, używając słownika bądź tłumacza internetowego. Poznamy słownictwo potoczne, ale też specjalistyczne z dziedziny, którą sami wybierzemy. Podobnie zadziała czytanie artykułów w języku angielskim. Tym sposobem oswoimy się z językiem.

Podsumowanie

Język angielski można szlifować nie tylko na lekcjach w szkołach językowych, ale też w domu. Jest to zazwyczaj darmowe i może też być przyjemne. Najważniejsza jest jednak systematyczność. Jeśli codziennie poświęcimy czas językowi obcemu, efekty przyjdą szybciej, niż myślimy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *