Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać oryginalne meble ogrodowe?

14 września 2020


Ładna pogoda to nieodparte zaproszenie na spędzenie czasu w ogrodzie. Będzie on jednak znacznie przyjemniejszy, gdy na zewnątrz umieści się ładne i funkcjonalne meble ogrodowe. Coraz więcej osób odchodzi od zwykłych kompletów mebli i sięga po coś bardziej oryginalnego.

Jakie meble przydadzą się do ogrodu?

Wiele zależy od tego, jak nasz ogród jest zorganizowany. Jeżeli jest gdzieś wydzielone miejsce na grilla, wówczas logiczne, że to bardzo często tam będą stały meble. W takim wypadku należy zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu w tym miejscu oraz wybrać coś, co nie wchłonie zapachu dymu. Jeżeli jednak mamy możliwość przestawiania grilla, wówczas nie ma potrzeby dostosowywać mebli pod niego. W każdym ogrodzie przyda się stół, krzesła, parasol i leżaki. Niektórzy decydują się również na hamaki, pawilony czy huśtawki. Styl mebli powinien odpowiadać stylowi, w jakim utrzymany jest ogród.

Z jakiego materiału powinny być meble do ogrodu?

Niektórym z nas meble do ogrodu kojarzą się z niezbyt ładnymi plastikowymi krzesłami i stołami. Nie musi tak jednak być. Po pierwsze niektóre plastikowe modele wyglądają naprawdę dobrze, a po drugie wcale nie trzeba decydować się na plastik. Bardzo dobrze sprawują się również meble metalowe, których nie przewróci wiatr. Dobrym wyborem będą również meble drewniane, jednak te należy odpowiednio zabezpieczyć przed deszczem. Świetnie wyglądać będą meble z rattanu lub wikliny, lecz ich zakup wiąże się z tym, że za każdym razem, gdy pada deszcz, trzeba je chować pod zadaszenie.

Oryginalne meble ogrodowe

Jeżeli chodzi o materiał, oryginalnym wyborem będzie technorattan. Jest to nowoczesne rozwiązanie, więc jeszcze dość niespotykane. Materiał jest znacznie bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż rattan, przy czym zachowuje lekkość, więc przestawianie mebli nie będzie trudno. Ponadto często komplety z tego materiału tworzone są w taki sposób, by meble można było zestawiać według swoich własnych potrzeb.

Zamiast na zwykłą ogrodową kanapę można zdecydować się na taką z wysuwanym baldachimem, dzięki czemu nie za każdym razem, gdy zaświeci ostre słońce, będzie trzeba rozkładać parasol. Baldachim częściowo ochroni nas również przed wiatrem i da większe poczucie prywatności.

Dla większej wygody użytkowania stolika ogrodowego warto spojrzeć na taki, którego blat pokryty jest szkłem. Gładką powierzchnię znacznie łatwiej będzie wyczyścić niż taką wykonaną z plecionki lub drewna, w zagłębienia których dostaje się wiele śmieci. Ponadto lśniąca tafla szkła doda elegancji i nowoczesności.

Jeżeli często gościmy w swoim ogrodzie wiele osób, a nie chcemy kupować nieskończonej liczby foteli i kanap, wówczas dobrym i oryginalnym wyborem będzie sięgnięcie po ogrodowy narożnik i ewentualne dokupienie do niego kilku foteli. Najlepiej wybrać narożnik o lekkiej konstrukcji, dzięki czemu nie zacznie on przypominać tego, który wiele z nas ma w salonie.

Meblem bynajmniej nie niezbędnym, lecz za to efektownym, wygodnym i oryginalnym będzie wiszący fotel. Obecnie produkowane są nie tylko modele, które trzeba od góry podczepić do sufitu, lecz również takie, których konstrukcja od razu pozwala na kołysanie się.

Oryginalnym wyborem będzie również zdecydowanie się na jakikolwiek żywy kolor mebli ogrodowych. Podobny efekt można uzyskać, decydując się na meble białe lub w innych jasnych barwach, które raczej nie kojarzą się z ogrodem.

Redakcja beauty-world-news.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie czasu a samorozwój
dyfuzor

Relaksujące aromaty

9 lutego 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

dyfuzor